Isı Yalıtım Sistemleri

Isı sıcaktan soğuğa doğru giden bir enerji türüdür. Binalarda ısı yalıtımı kışın yaşam alanındaki ısının dış ortama çıkmasını yazın ise dış ortamdaki ısının yaşam alanına girmesini kısıtlar. Bu işlem, ısıl direnci yüksek malzemelerin belirli bir kombinasyonla dizilerek ısı geçişini kısıtlamasıyla yapılır.

Son yüzyılda azalan doğal kaynaklar ile enerji konusu gündeme gelmektedir. Daha çok dönüştürülebilir, yeşil enerji olarak adlandırılan hava, su, güneş gibi kaynaklar kullanılmaya başlanmıştır. Bunun neticesinde doğal kaynakların fiyatları yükselmiştir. Tüketicilere düşen görev ise hali hazırdaki sistemlerde doğal kaynakların kullanımını en aza indirmek olacaktır. Yaşam mahallerini ısıtmak için ise ciddi anlamda enerji tüketilmektedir. Yapılan ısı yalıtımı sayesinde ısıl direnç %50'ye kadar artırılmakta ve ısı kaybı da bu oranda düşürülmektedir.

Isı yalıtımı yalnızca iç ve dış cephelerde değil boru sistemlerinde de önem kazanır. Özellikle ısı transferinin çok olduğu yüksek sıcaklık farkı olan bölgelerde kütle transferini azaltmak ve yoğuşmayı önlemek için boru yalıtımının yapılması gerekmektedir. Armaflex boru yalıtımı ile bu sorununuzu çözmekteyiz.

Yapmış olduğumuz ısı izolasyon sistemlerine referanslar bölümünden bakabilir. Memnun müşterimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Keşif için uzman ekibimizle iletişime geçin.